Antivirová společnost s názvem Check Point před pár dny uveřejnila seznam všech virových nebezpečí, které našim elektronikám hrozí.
Nejenom notebooky
Podle nedávného výzkumu už zdaleka neútočí viry jenom na naše notebooky. Podle společnosti Avast, která je největší antivirovou společností na světě, si své notebooky chrání alespoň základním antivirovým programem téměř devadesát jedna procent uživatelů. Ovšem toto číslo se značně liší u uživatelů tabletů, netbooků nebo mobilů.
Na svůj netbook má antivirovou ochranu nastavenou pouze jedno procento uživatelů, na své tablety asi deset procent uživatelů a na chytré telefony dokonce pouze dvacet tři procent uživatelů, ačkoli dnes prohlížení z mobilu dorovnalo prohlížení ze stolních počítačů nebo stolních notebooků.
– Bezpečnostní hrozby ve světě stupají
Zatímco v Americe, Británii, Německu ale také na Slovensku virová nákaza prudce stoupá, v Česku je stále klid. Nějaké Ransomware viry už na Čechy zaútočily, ale oproti světu je stále pouze minimální procento.
Jak vypadá žebříček pěti zemí, které s viry bojují nejvíce?
1. Indie
2. Spojené státy americké
3. Filipíny
4. Brazílie
5. Turecko
Indie vede dokonce o celých sedmnáct procent v pravděpodobnosti, že se jejich počítače či jiná elektronika nakazí viry. Tento žebříček není zrovna jedním z těch, kterými by se Indie v prvenství mohla chlubit.
– Lepší než v létě
Podle společnosti, která se výzkumu a průzkumu věnovala, je v Čechách momentálně lepší situace, než byla přes letní měsíce. Zatímco na konci srpna byla Česká republika v tomto žebříčku na sedmdesátém druhém místě, už v listopadu byla na místě sto patnáctém. To je rozhodně velký posun v bezpečnosti našich elektronických zařízení proti hrozbám z internetu.
– Sousední Slovensko
Slováci jsou na tom také hůře než my. Momentálně se v žebříčku, který sestavila společnost Check Point, pohybují na devadesátém devátém místě.